Witajcie, ostatnio kupiłem większy garaż, zarejestrowałem na firmę, można powiedzieć że jest to mniejszy warsztat. Działam już w nim sobie, czekam na prąd, no i zaczęły się już kłopoty z.... moim zdaniem miejscowymi.. Już ktoś dobierał się do zamków. Na szczescie żadnych zniszczeń. Zamki nadal działaja, ale w jednym był złamany klucz. Samochód jeden stał w garażu, drugi przed. Oba nienaruszone. Nie mam pojęcia jakich sensownych zabezpieczeń użyć aby sprzęt warsztatowy, który mam w środku i jest sporo warty był bezpieczny. Wpadłem na jedynie bardzo odważny sposób na złodziei i szkodników.. Chciałbym podłączyć bramę pod wysokie napięcie, i umieścić na bramie tabliczkę ostrzegawczą " Uwaga, wysokie napięcie, grozi porażeniem " Czy coś w ten deseń. Tylko nie wiem jak ma się to do prawa. Dodam że chcę to zrobić na pilot, abym ja sam mogł bezpiecznie otworzyć bramę i ją zamknąc..
Podpowie mi ktoś jak ma się to do prawa? Ile mi za to grozi, i jak zrobić to aby było to legalnie ? Może pomożecie znaleźć w necie.. Nie potrafię wyszukać nic konkretnego, tylko same gdybania..
Jesli nie prąd, to jakich jeszcze użyć zabezpieczeń, aby otwieranie warsztatu nie trwało godzine, ani w zamki nie mozna było wbić gwoździa, czy innego klucza ect.. Dodam jeszcze że alarm mi nie da za wiele, bo tylko obudze mieszkańców i ich wkurze, a sam i tak nie będe go słyszał. Jest to około 4km od mojego domu a więc tam nie mieszkam..
Auto-Laweta do 3,5t Katowice i Okolice (Śląskie) 533-583-993
A może same naklejki coś dadzą do myślenia?:D Ewentualnie ja bym rozkminił jakies kamery ewentualnie patent, który ma mój sąsiad. Otóż ma tzw. "brzęczyk", nie wiem jak to zrobił ale podpiął się jakoś do wkładki zamka w samochodzie i gdy mu ktoś zaczyna grzebać to pewnie obwód się zamyka i daje mu powiadomienie w domu do jakiegoś urzadzenia. Ile w tym prawdy i jak ciężko takie coś zrobić - nie wiem. Ale myślę, ze ktoś ogarniający takie pierdółki mogłby zrobić.
no własnie przed chwiła dowiedziałem się że moge pastucha podłaczyć, że silnie dupnie i zaboli, ale nie zabije.. :> Tylko jeszcze to opatentować i kupić
jeszcze jedno.. skoro brama i rama są metalowe i przewodzą prąd, a są przymurowane ii jak by nie było sa uziemione, czy prąd nie będzie uciekał? jak to działa?
Auto-Laweta do 3,5t Katowice i Okolice (Śląskie) 533-583-993
mam pastucha u siebie, musisz dobrze uziemić urządzenie i idzie linka z napięciem jeśli dotknie ziemi bedą przebicia, więc byś musiał dać jakieś uszczelki żeby brame od izolować bo inaczej nic to nie da
a więc to niemożliwe, bo brama jest połączona zawiasami do metalowej ramy. a cała rama jest wmurowana w konstrukcję garażu a ta opiera się na ziemi.. ;/
Auto-Laweta do 3,5t Katowice i Okolice (Śląskie) 533-583-993
Problem ze złodziejami jest taki, że jeżeli chcą to i tak ukradną choćby nie wiadomo ile było zabezpieczeń. Jeśli masz mocne zamki to zrób coś co odstraszy, pastuch może pod***wić złodzieja i na złość uszkodzi Ci cokolwiek co będzie na zewnątrz np. auto.
U mojego teścia na wsi co chwile ktoś wchodził na posesje to trochę drewna ukraść, to trochę złomu, a jak ktoś się zapomniał i zostawił coś droższego to wiadomo, że przepadło na amen. Kiedy musiałem zostawić tam rozbitego colta ze wszystkimi fantami, bo nie miałem gdzie go zamknąć, to musiałem coś wymyślić. Padło na czujkę ruchu, jak ktoś podchodził to zapalał się halogen oświetlający cały plac. Od tamtej pory nic nie zginęło.
Ja proponuje zamek gołębiarski. Co i jak na pw bo to nie będę pisał. Dodatkowo halogen na fotokomórkę i alarm by nie zawadził, ale to raczej jako odstraszacz dla leszczy.
Brama pod napięciem, wszystko jedno jakim, zdecydowanie odpada. To jest chyba karalne. I nawet nic nie pomoże ostrzeżenie w formie plansz. Małe dzieci nie potrafią czytać. Zapytaj na moim forum, może Bogdan61 Ci odpowie od strony służb mundurowych jak to wygląda.
Człowiek jest tyle wart, ile może pomóc drugiemu...
na coltmanii od 11.11.2008r. Organizator zlotów: Topornia 2009, Topornia 2010, Topornia 2012, Topornia 2015, Topornia 2019, Topornia 2023