Przejdź do zawartości

 
    Strona główna forum ‹ Dyskusje motoryzacyjne ‹ Prawo, ubezpieczenia itp.
  • Zmień rozmiar tekstu
  • Drukuj
    • Regulamin • • • FAQ

Szkoda całkowita auta z OC sprawcy - pytania

Ubezpieczenia OC/AC/NW, przepisy ruchu drogowego, policja i inne kwestie...
Posty: 8 • Strona 1 z 1

Szkoda całkowita auta z OC sprawcy - pytania

Postprzez serart » 30 cze 2014, o 19:49

Witam, napiszę też tutaj na forum. Może się ktoś znajdzie co ma doświadczenie z użeraniem się z firmami ubezpieczeniowymi.
Było autko, miałem je dopiero 4 miesiące - colt 97r. 1.3 ( klima, gaz II gen., elektr. szyby, lusterka, felgi aluminiowe ). Ogólnie dbałem jak mogłem.
Dziad mi wyjechał - strzelił w bok od strony kierowcy. Przyjechał rzeczoznawca i wycenił jako szkodę całkowitą - 3100 ( 2200 dla mnie bo 900 wycenili wrak ). Sądzę że auto jest warte więcej ( kupione za 4100, w tym czasie jeszcze trochę było robione ). Jest sens się bawić w odwołania ? Dzwonienie do innych 'niezależnych' rzeczoznawców?
Pozdro.
Ostatnio edytowano 30 cze 2014, o 20:03 przez serart, łącznie edytowano 1 raz
serart
 
Posty: 4
Dostał piw: 0
Województwo: Łódzkie
Góra

Szkoda całkowita auta z OC sprawcy - pytania

Postprzez Patryk Cj0 » 30 cze 2014, o 20:13

ja miałem podobna sytułacje colt cjo 1.3 rok 1998 wersja podstawowa facet walną mi w prawą strone drzwi tylny błotnik i zawieszenie tylne i wyszlą całka auto wycenili na 4500 a wypłacili 3700 i bylem zadowolony; ) ja bym wzioł to co dali i potem bym sie odwoływał
Patryk Cj0
Moderator regionu
Moderator regionu
Avatar użytkownika
 
Posty: 1989
Lokalizacja: Gdansk
Dostał piw: 177
Auto: Colt cjo 4g93 i Volvo S60 2.0t
Województwo: Pomorskie
Góra

Szkoda całkowita auta z OC sprawcy - pytania

Postprzez serart » 30 cze 2014, o 20:22

No własnie też tutaj moje pytanie - wraz z dzisiejszym e-mailem od rzeczoznawcy doszło też info, że w ciągu 7 dni muszę im dostarczyć formularz zgłoszenia szkody w pojeździe OC ( nie dostałem tego formularzu przed przyjazdem rzeczoznawcy ). Teraz nie wiem czy to odsyłać, czy się najpierw odwoływać.
Przy 3700 też bym był bliższy zadowolenia. Auto miało zakonserwowane podwozie, homologacje do 2019, silnik malina a tutaj dziadek się zagapił i 2200...

edit. Właśnie zauważyłem, że rzeczoznawca w wyposażeniu nie wpisał klimatyzacji.
Ostatnio edytowano 30 cze 2014, o 20:27 przez serart, łącznie edytowano 1 raz
serart
 
Posty: 4
Dostał piw: 0
Województwo: Łódzkie
Góra

Szkoda całkowita auta z OC sprawcy - pytania

Postprzez Patryk Cj0 » 30 cze 2014, o 20:27

ja przed wypadkiem wpakowałem 5 tyś zl w naprawy auta zawieszenie i inne pierdoły ;) a był u ciebie rzeczoznawca i robił opis auta i czy dostałeś kalkulacje szkody ?
Ostatnio edytowano 30 cze 2014, o 20:28 przez Patryk Cj0, łącznie edytowano 1 raz
Patryk Cj0
Moderator regionu
Moderator regionu
Avatar użytkownika
 
Posty: 1989
Lokalizacja: Gdansk
Dostał piw: 177
Auto: Colt cjo 4g93 i Volvo S60 2.0t
Województwo: Pomorskie
Góra

Szkoda całkowita auta z OC sprawcy - pytania

Postprzez serart » 30 cze 2014, o 20:28

Ten z firmy ubezpieczeniowej sprawcy tak. Stąd mam wyliczenie.

edit. Właśnie zauważyłem, że rzeczoznawca w wyposażeniu nie wpisał klimatyzacji.
serart
 
Posty: 4
Dostał piw: 0
Województwo: Łódzkie
Góra

Szkoda całkowita auta z OC sprawcy - pytania

Postprzez Patryk Cj0 » 30 cze 2014, o 20:33

to nic nie wysyłaj im nic zadzwoń do nich i dowiesz sie wszystkiego mi tez napisali e-mailem ze mam im wysłać formularz zgłoszenia szkody i to chyba idzie z automatu nie przejmoj sie tym zadzwoń do tej ubezpieczalni i pogadaj co i jak . oni wyceniają wartość auta na podstawie strony internetowej chyba eurotax
Patryk Cj0
Moderator regionu
Moderator regionu
Avatar użytkownika
 
Posty: 1989
Lokalizacja: Gdansk
Dostał piw: 177
Auto: Colt cjo 4g93 i Volvo S60 2.0t
Województwo: Pomorskie
Góra

Szkoda całkowita auta z OC sprawcy - pytania

Postprzez Fador » 1 lip 2014, o 15:23

Zasada jest jedna - zawsze się odwołać.
Był Colt CZ3 105KM archiwum-aut/fador-colt-cz3-t672.html
Był Colt CZT 204KM http://coltmania.pl/archiwum-aut/fador-colt-czt-t2414.html
Był Saab 9-5 290KM http://coltmania.pl/nasze-inne-auta/saab-9-5-2-3t-aero-fador-t9045.html
Fador
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 2179
Lokalizacja: Czeladź
Dostał piw: 187
Auto: Colt CZT
Województwo: Śląskie
Góra

Szkoda całkowita auta z OC sprawcy - pytania

Postprzez serart » 1 lip 2014, o 18:16

No jutro się odwołuję.
Byłem u innego rzeczoznawcy - z tymi samymi danymi - wycenił na 4300. Już jest różnica, ale najpierw się odwołuje grzecznie, że nie zgadzam się z tak niską wyceną. Zobaczymy.
serart
 
Posty: 4
Dostał piw: 0
Województwo: Łódzkie
Góra


Posty: 8 • Strona 1 z 1

Powrót do Prawo, ubezpieczenia itp.


Powrót do Strona główna forum



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: CommonCrawl [Bot] i 0 gości

  • Strona główna forum
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO Forum dla graczy