Przejdź do zawartości

 
    Strona główna forum ‹ Dyskusje motoryzacyjne ‹ Prawo, ubezpieczenia itp.
  • Zmień rozmiar tekstu
  • Drukuj
    • Regulamin • • • FAQ

odszkodowanie za stratę koła na wysepce widmo

Ubezpieczenia OC/AC/NW, przepisy ruchu drogowego, policja i inne kwestie...
Posty: 8 • Strona 1 z 1

odszkodowanie za stratę koła na wysepce widmo

Postprzez emisłodka » 4 sty 2015, o 11:29

Sytuacja wygląda w ten sposób że 2.01.2015 jechałam wieczorem w Wólce Kossowskiej przy Centrum Chińskim ciemno jak cholera i nagle pod kołami pojawiła mi się wysepka, doturlałam się do pobocza awaryjne, oczywiście flak i pogięta felga.... kilka metrów dalej stał już samochód na awaryjnych i zmieniał koło w przeciwnym kierunku kolejny zmienia koło.... niestety telefon mi padł więc nawet nie miałam jak tego udokumentować :(

W tym miejscu musiał być jakiś wypadek bo są skasowane całkowicie znaki, oczywiście przejście dla pieszych nieoświetlone. No wysepka po prostu widmo pojawia się w zasięgu wzroku w ostatnim momencie( szwagier jak jechał pomóc mi zmienić koło to musiałam mu pokazać palcem gdzie jest wysepka). Tak dla rozrywki podczas wymiany koła usłyszeliśmy kolejne bum... to BMW frunęło po wybiciu się z wspomnianej wysepki, u niego nie skończyło się tylko na oponie on miał już całe podwozie rozwalone misę olejową itd.

Pan z BMW nie wiedział co robić więc mu poradziłam naszą kochaną policję... info zwrotne od policji brzmiało możemy przyjechać ale tylko po to żeby dochodzenie przeprowadzić... więc skończyło się na tym że Pan z BMW wezwał lawetę bo nic innego mu nie pozostało.

Po takiej ilości zdarzeń pomyślałam, że zarząd dróg zrobi coś z tą wysepką więc wczoraj wieczorem wracając ze szkoły przejechałam tamtą drogą i miałam deja vu wysepka widmo w dalszym ciągu nieoznakowana i nieoświetlona a na poboczu kolejne samochody na awaryjnych światłach i ludzie zmieniający opony.

I tu pojawiła mi się myśl, że nie jest uczciwe że przez zaniedbanie zarządu tyle osób ma zagrożone życie i zdrowie oraz taka ilość samochodów ulega zniszczeniu.

Czy w takiej sytuacji jest w ogóle możliwość żebym starała się od GDDKiA o odszkodowanie za zniszczone koło i zwrot kosztów kupna nowych bo przecież nie mogę jeździć na dwóch różnych oponach i to jeszcze na przodzie:(

I jeśli jest to możliwe to w jaki sposób się o takie odszkodowanie ubiegać?
Czy jest sens żebym jechała tam dziś wieczorem i zrobiła zdjęcia jak wygląda to miejsc żeby mieć cokolwiek udokumentowane?
emisłodka
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 260
Lokalizacja: Wola Mrokowska
Dostał piw: 44
Auto: CA0
Województwo: Mazowieckie
Góra

odszkodowanie za stratę koła na wysepce widmo

Postprzez wiewiórka » 4 sty 2015, o 13:38

Jeśli to nie jest droga krajowa, to Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie ma nic do tego. To może być droga gminna.
Jeśli zaś jest krajowa, nie zdążyłam sprawdzić, to skorzystaj z kontaktów podanych tutaj http://www.gddkia.gov.pl/pl/1001/kontakt
Człowiek jest tyle wart, ile może pomóc drugiemu...

na coltmanii od 11.11.2008r.
Organizator zlotów: Topornia 2009, Topornia 2010, Topornia 2012, Topornia 2015, Topornia 2019, Topornia 2023
wiewiórka
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika
 
Posty: 3282
Lokalizacja: Warszawa-Bródno
Dostał piw: 409
Auto: colt Clou 1.6
Województwo: Mazowieckie
Góra

odszkodowanie za stratę koła na wysepce widmo

Postprzez emisłodka » 4 sty 2015, o 14:22

to jest droga gminna więc dupa:(
emisłodka
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 260
Lokalizacja: Wola Mrokowska
Dostał piw: 44
Auto: CA0
Województwo: Mazowieckie
Góra

odszkodowanie za stratę koła na wysepce widmo

Postprzez wiewiórka » 4 sty 2015, o 14:44

To pisz do gminy, tylko nie wiem, pod czyją gminę to podlega.
Co prawda uzyskanie odszkodowania zarówno z gdiku jak i z gminy, to droga przez mękę i niewielu się to udaje, ale trochę krwi można im napsuć, no i może coś z tym zrobią
Człowiek jest tyle wart, ile może pomóc drugiemu...

na coltmanii od 11.11.2008r.
Organizator zlotów: Topornia 2009, Topornia 2010, Topornia 2012, Topornia 2015, Topornia 2019, Topornia 2023
wiewiórka
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika
 
Posty: 3282
Lokalizacja: Warszawa-Bródno
Dostał piw: 409
Auto: colt Clou 1.6
Województwo: Mazowieckie
Góra

odszkodowanie za stratę koła na wysepce widmo

Postprzez piorun » 5 sty 2015, o 20:12

Przykro mi stwierdzić ale nic nie zdziałasz. Przechodziłem podobną sytuację 10lat temu. Panie tam był znak i tyle w temacie, choć znaku nie było. Walka z wiatrakami
piorun
Avatar użytkownika
 
Posty: 797
Lokalizacja: Ełk/Dublin
Dostał piw: 118
Auto: GSR
Województwo: Warmińsko-mazurskie
Góra

odszkodowanie za stratę koła na wysepce widmo

Postprzez *MysterY* » 26 sty 2015, o 21:52

zrób zdjęcia. Za dziury koła naprawiają, a czemu mieli by tego nie zrobić jeżeli nie ma oznakowania? Czyja to wina? No chyba nie twoja? Po za tym, jak nie spróbujesz to Ci nikt nie odda.
Obrazek
*MysterY*
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 341
Lokalizacja: Łódź
Dostał piw: 21
Auto: Colt Cj4A ClouSport
Województwo: Łódzkie
Góra

odszkodowanie za stratę koła na wysepce widmo

Postprzez bonsao » 27 sty 2015, o 02:20

piorun napisał(a):Przykro mi stwierdzić ale nic nie zdziałasz. Przechodziłem podobną sytuację 10lat temu. Panie tam był znak i tyle w temacie, choć znaku nie było. Walka z wiatrakami

Aleś doradził . Z urzędasami i głupotą debili trzeba walczyć a nie ze się nie da. To jest nasz obowiązek.wytykać głupotę i niekompetencje .
bonsao
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 1214
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Dostał piw: 152
Auto: CZT i Space Runner II
Województwo: Łódzkie
Góra

odszkodowanie za stratę koła na wysepce widmo

Postprzez piorun » 27 sty 2015, o 17:15

a co tu można innego doradzić, porób foty, sciągnij patrol niech spisze raport, zgłoś ubezpieczalni i tyle.
piorun
Avatar użytkownika
 
Posty: 797
Lokalizacja: Ełk/Dublin
Dostał piw: 118
Auto: GSR
Województwo: Warmińsko-mazurskie
Góra


Posty: 8 • Strona 1 z 1

Powrót do Prawo, ubezpieczenia itp.


Powrót do Strona główna forum



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: CommonCrawl [Bot] i 0 gości

  • Strona główna forum
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO Forum dla graczy