Przejdź do zawartości

 
    Strona główna forum ‹ Dyskusje motoryzacyjne ‹ Prawo, ubezpieczenia itp.
  • Zmień rozmiar tekstu
  • Drukuj
    • Regulamin • • • FAQ

Czy policja ma prawo....

Ubezpieczenia OC/AC/NW, przepisy ruchu drogowego, policja i inne kwestie...
Posty: 8 • Strona 1 z 1

Czy policja ma prawo....

Postprzez wiewiórka » 1 gru 2014, o 12:43

Pytanie, którym zakończyła się rozmowa ze znajomymi, a mianowicie........
czy policja ma prawo sprawdzać bagażnik auta podczas kontroli rutynowej?
Człowiek jest tyle wart, ile może pomóc drugiemu...

na coltmanii od 11.11.2008r.
Organizator zlotów: Topornia 2009, Topornia 2010, Topornia 2012, Topornia 2015, Topornia 2019, Topornia 2023
wiewiórka
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika
 
Posty: 3282
Lokalizacja: Warszawa-Bródno
Dostał piw: 409
Auto: colt Clou 1.6
Województwo: Mazowieckie
Góra

Czy policja ma prawo....

Postprzez tresorex » 1 gru 2014, o 13:11

Policjant może przeprowadzić kontrolę osobistą kierowcy lub pasażerów, zaglądać do bagażnika i sprawdzać zawartości bagażu wyłącznie w sytuacji, gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia karalnego czynu zabronionego. Nieodpuszczalne są tym samym rutynowe kontrole osobiste lub przeglądanie bagażnika każdego zatrzymanego pojazdu. Kontrolę osobistą przeprowadza się również w celu odnalezienia dokumentu tożsamości, jeżeli osoba kontrolowana odmawia jego okazania.


Mi tylko raz przeszukali bagażnik w colcie (3x w życiu mnie zatrzymali rutynowo), jak wracałem po północy w pustym mieście. Byłem lekko ubrany a było już trochę chłodno i ręce mi się trzęsły więc mieli podejrzenie, że mogę coś przewozić ;)
Pomogłem? Polej piwko!




ObrazekREGULAMIN
tresorex
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 5202
Lokalizacja: Poznań
Dostał piw: 442
Auto: Accord VII
Województwo: Wielkopolskie
Góra

Czy policja ma prawo....

Postprzez zubrin » 1 gru 2014, o 13:12

tak ma prawo
UBEZPIECZENIA PZU 600 603 029
zubrin
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Dostał piw: 175
Auto: Colt CA4A
Województwo: Wielkopolskie
Góra

Czy policja ma prawo....

Postprzez wiewiórka » 1 gru 2014, o 14:01

Pogrzebałam w sieci i znalazłam coś takiego
http://moto.wp.pl/kat,1035805,title,Prz ... &_ticrsn=3
Człowiek jest tyle wart, ile może pomóc drugiemu...

na coltmanii od 11.11.2008r.
Organizator zlotów: Topornia 2009, Topornia 2010, Topornia 2012, Topornia 2015, Topornia 2019, Topornia 2023
wiewiórka
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika
 
Posty: 3282
Lokalizacja: Warszawa-Bródno
Dostał piw: 409
Auto: colt Clou 1.6
Województwo: Mazowieckie
Góra

Czy policja ma prawo....

Postprzez kisiello » 1 gru 2014, o 15:10

mnie zatrzymywali do kontroli nie raz, i nie raz musialem chwalić się co mam w kieszeniach i w aucie. Wg przepisów (ale nie wg życia) policja musi mieć uzasadniony powód by Cie przeszukać. Zawsze można odmówić. Co do przeglądu rzeczy w aucie, po tej kontroli policja powinna wystawić nam protokół z przeszukania a wszystkie rzeczy które z auta wyciągną powinnny leżeć na stoliku.
W praktyce jak masz dużo czasu to kłócisz się że ma być tak jak w przepisach- raz miałem duuużo czasu i kontrola trwała ponad 2h :D przy trybie byle szybko, otwierasz bagażnik i sprawdzają czy nie masz zwłok, broni, narkotyków i do domu -czas kontroli 10min.

Z innych rzeczy do których policja ma prawo (tylko drogówka) to przejażdżka naszym autem jeśli występuje podejrzenie o złym stanie technicznym. W praktyce spotkałem się z tym raz- koleś miał porobione bmw w cabrio i policjant chciał się przejechać bo chciał takie kupić... Powód który wpisali w protokole to obniżenie auta które może być przyczyną złej pracy zawieszenia <bla bla bla policyjne gadanie> :D
kisiello
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 1059
Lokalizacja: Szczecin
Dostał piw: 84
Auto: colt c52
Województwo: Zachodniopomorskie
Góra

Czy policja ma prawo....

Postprzez eddie19 » 1 gru 2014, o 20:47

Mnie zatrzymali nieoznakowanym, był późny wieczór, szyby w aucie zaparowane, wyjeżdżałem z lasu, nie miałem bluzy, a było zimno, chyba sądzili, że kradnę drewno z lasu :roll: i kazali otworzyć bagażnik.
Potrzebujesz porady/części do CJ0? Pisz pw. :)
Zobacz moją cudną, szarą Myszkę <3 Razem od 27.01.13 :)
Na CM od 28 stycznia 2013. :)
eddie19
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 4393
Lokalizacja: Będzin
Dostał piw: 252
Auto: Evo 7/Sky R34/kilka Coltów
Województwo: Śląskie
Góra

Czy policja ma prawo....

Postprzez ludinho1 » 2 gru 2014, o 12:56

Mają prawo przeszukać i auto i podróżujących autem. Po prostu nie zawsze im się chce a i też oceniają indywidualnie czy delikwent podejrzany czy nie. Jak zobaczą trzęsące ręce to i wnętrze zaliczy dokładny kipisz i towaru będą szukać w skarpetkach:) . Wszystko zależy od psa.
Posiadam części do CJ0 - https://web.facebook.com/Ludinho1Coltmania/
Naprawiam elektrykę CJ0 - potrzebny-spec/elektryk-colt-warszawa-i-okolice-t7475.html
ludinho1
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 3249
Lokalizacja: Warszawa-WJ-WPR
Dostał piw: 391
Auto: Volvo V50- Kangoo 2-Mazda 5
Województwo: Mazowieckie
Góra

Czy policja ma prawo....

Postprzez eddie19 » 8 gru 2014, o 16:46

Trzesly mi sie rece bo bylo zimno i nie przeszukali mnie :P
Potrzebujesz porady/części do CJ0? Pisz pw. :)
Zobacz moją cudną, szarą Myszkę <3 Razem od 27.01.13 :)
Na CM od 28 stycznia 2013. :)
eddie19
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 4393
Lokalizacja: Będzin
Dostał piw: 252
Auto: Evo 7/Sky R34/kilka Coltów
Województwo: Śląskie
Góra


Posty: 8 • Strona 1 z 1

Powrót do Prawo, ubezpieczenia itp.


Powrót do Strona główna forum



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: CommonCrawl [Bot] i 0 gości

  • Strona główna forum
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO Forum dla graczy