Przejdź do zawartości

 
    Strona główna forum ‹ Nasze auta ‹ Lancer
  • Zmień rozmiar tekstu
  • Drukuj
    • Regulamin • • • FAQ

EVO III by bina

Czyli "brat bliźniak" Colta.
Posty: 502 • Strona 23 z 26 • 1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26

EVO III by bina

Postprzez bina » 1 wrz 2018, o 17:43

mam już chyba wszystkie potrzebne graty.

turbo po przeglądzie i nie było śladów aby ucierpiało
głowica po regeneracji, przeglądzie wymieniony zawór, sprawdzona szczelność wymienione jakieś stare prowadnice i uszczelniacze
komplet uszczelek od TOP END POWER przyleciał
komplet nowych korby, tłoki pierścienie i panewki od EVO IX


Dziś trochę czasu poświęciłem na czyszczenie, usuwanie silikonów, nagaru i usuwanie śladów po starych uszczelkach. Czas poskładać dziada
EVO III, Suzuki GSR 600
bina
 
Posty: 382
Lokalizacja: Piła
Dostał piw: 105
Auto: EVO III, SUZUKI GSR
Województwo: Wielkopolskie
Góra

EVO III by bina

Postprzez piorun » 2 wrz 2018, o 20:10

zmęczenie materiału czy coś innego miało wpływ na awarię?
piorun
Avatar użytkownika
 
Posty: 797
Lokalizacja: Ełk/Dublin
Dostał piw: 118
Auto: GSR
Województwo: Warmińsko-mazurskie
Góra

EVO III by bina

Postprzez bina » 3 wrz 2018, o 05:28

Ciężko powiedzieć. Kolega co mi pomaga składać mówi że pierwsz poleciała półka tłoka i dalej takie zniszczenia. Inni mówią że to już miało nalatane kilometry i gaz spowodował wypalenie zaworu i nadtopienie tłoka. Gdzieś jeszcze mówią że spalanie stukowe. Oby ponownie się tak nie zadziało bo szkoda nowych gratów co są wsadzone.

Muszę wymienić czujnik stuku na jakiegoś boscha który jest przykręcany do bloku. Ten co jest fabryczny wkręcany jest w blok i ma już swoje lata nie wiadomo czy emu go czyta
EVO III, Suzuki GSR 600
bina
 
Posty: 382
Lokalizacja: Piła
Dostał piw: 105
Auto: EVO III, SUZUKI GSR
Województwo: Wielkopolskie
Góra

EVO III by bina

Postprzez bina » 23 wrz 2018, o 23:24

evo żyje dzisiaj zrobione spokojne 150 km i wszystko ok
EVO III, Suzuki GSR 600
bina
 
Posty: 382
Lokalizacja: Piła
Dostał piw: 105
Auto: EVO III, SUZUKI GSR
Województwo: Wielkopolskie
Góra

EVO III by bina

Postprzez Usucki » 24 wrz 2018, o 09:36

Gratuluje sily i wytrwalosci przy tym projekcie. Jestem pelny podziwu :)
Każdy jest orginalny na swój sposób ;)
Usucki
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 401
Dostał piw: 61
Auto: Colt VI 1.3
Województwo: Śląskie
Góra

EVO III by bina

Postprzez piorun » 24 wrz 2018, o 21:04

bina napisał(a):i wszystko ok

i oby tak zostało. Bezawaryjności życzę
piorun
Avatar użytkownika
 
Posty: 797
Lokalizacja: Ełk/Dublin
Dostał piw: 118
Auto: GSR
Województwo: Warmińsko-mazurskie
Góra

EVO III by bina

Postprzez bina » 25 wrz 2018, o 09:10

piorun napisał(a):i oby tak zostało. Bezawaryjności życzę


Dzięki
Jak się wysra to jeszcze siły mam na kuciznę ale to by była już ostatnia próba z mojej strony :mrgreen:
EVO III, Suzuki GSR 600
bina
 
Posty: 382
Lokalizacja: Piła
Dostał piw: 105
Auto: EVO III, SUZUKI GSR
Województwo: Wielkopolskie
Góra

EVO III by bina

Postprzez bina » 10 lis 2018, o 07:55

wykres benzyna
Obrazek


wykres LPG

Obrazek


hamownia stw
Obrazek

czujniki i prace przeprowadzone w CK CUSTOMS by STEVE
Obrazek
EVO III, Suzuki GSR 600
bina
 
Posty: 382
Lokalizacja: Piła
Dostał piw: 105
Auto: EVO III, SUZUKI GSR
Województwo: Wielkopolskie
Góra

EVO III by bina

Postprzez jabberkonto » 10 lis 2018, o 10:33

Gratulacje. 300KM Chcialbym miec tyle u siebie. Mysle ze to juz sie przyjemnie odpycha :)
jabberkonto
 
Posty: 796
Dostał piw: 74
Auto: Colt CAO 4wd 4g63t
Województwo: Pomorskie
Góra

EVO III by bina

Postprzez ryba_84 » 10 lis 2018, o 19:13

na seryjnych gratach 300HP to chyba juz max, jakie masz wtrskiwacze? może oddaj je na sprawdzenie wydajności i myjke ultradzwiekowa.
jakby na 3 garze mniejsza wydajnosc byla to i stukowe i wyzsza temp czyli akurat wszystkie te uszkodzenia mogly powstac z tego powodu.
Ile dmuchasz na te 300HP?
ryba_84
Avatar użytkownika
 
Posty: 226
Lokalizacja: Lublin
Dostał piw: 36
Auto: Colt C5x 91r 2.0T
Województwo: Lubelskie
Góra

EVO III by bina

Postprzez bina » 10 lis 2018, o 20:41

Przy składaniu silnika wszystko było nowe lub wysłane i sprawdzone jak wtryski, turbina i co było ważne

Włożone korby tłoki panewki pierścienie wszystko nowe od evo 9
Wtryski oem 510cc sprawdzone u Dziaka mimo to zamieniłem na większe 680 cc też przed włożeniem sprawdzone u DZIAK
Dołożone czujniki ciśnienia oleju, temp oleju, ciśnienia paliwa
Oem doładowanie jest 0,9 bara teraz jest 1,2 w piku 1,4
Strojone na paliwie 98
Turbina przygotowana pod 400 420 koni w perun turbo
Strojone wszystko przez Niutona tzn benzyna na sterowniku EMU a LPG na nowym sterowniku KME NEVO zamienilismy poprzedni sterownik AEB
Dalsze plany to założenie ADU 7 od ecumaster to jeszcze w tym miesiącu
Zmiana pompy paliwa na wydajniejszą (Obecna już nie daje rady)
Zrobienie nowego wydechu
Po wydechu i pompie może wypluje 340
EVO III, Suzuki GSR 600
bina
 
Posty: 382
Lokalizacja: Piła
Dostał piw: 105
Auto: EVO III, SUZUKI GSR
Województwo: Wielkopolskie
Góra

EVO III by bina

Postprzez jabberkonto » 10 lis 2018, o 23:00

ryba_84 napisał(a):na seryjnych gratach 300HP to chyba już max, jakie masz wtrskiwacze?


Dlaczego max? Chyba ze masz na mysli wlasnie wtryski... wtedy sie zgodze :)
jabberkonto
 
Posty: 796
Dostał piw: 74
Auto: Colt CAO 4wd 4g63t
Województwo: Pomorskie
Góra

EVO III by bina

Postprzez ryba_84 » 11 lis 2018, o 07:42

jabberkonto napisał(a):
ryba_84 napisał(a):na seryjnych gratach 300HP to chyba już max, jakie masz wtrskiwacze?


Dlaczego max? Chyba ze masz na mysli wlasnie wtryski... wtedy się zgodze :)


Nie doczytalem ze to graty z nowszego evo :)
ryba_84
Avatar użytkownika
 
Posty: 226
Lokalizacja: Lublin
Dostał piw: 36
Auto: Colt C5x 91r 2.0T
Województwo: Lubelskie
Góra

EVO III by bina

Postprzez jabberkonto » 11 lis 2018, o 10:25

No internet jest pelen przykladow, ze nawet na seryjnych gratach ludzie osiagaja wieksze moce (popatrz sobie na fora eclipse w stanach).... a kwestia wytrzymalosci to tez kwestia kierowcy. Zarznac mozna serie... a mozna tez jezdzic bezawaryjnie z duzo wieksza moca niz seria.

A Bina ma dodatkowo graty z evo IX ktore uwazane sa przez internet jako wlasnie najmocniejsze jesli chodzi o serie, ze wszystkich evo 1-9.
jabberkonto
 
Posty: 796
Dostał piw: 74
Auto: Colt CAO 4wd 4g63t
Województwo: Pomorskie
Góra

EVO III by bina

Postprzez ledziu » 11 lis 2018, o 11:50

Graty e9 zniosą max dużo tylko że przy e3 ograniczeniem może będzie głowica więc finalnie wyjdzie pewnie mniej niż w e9. Do tego nie wiem jak z napędami bo 9kowy spokojnie obsługuje 600-650nm dobrego jeb...nięcia.
Co do górnego limitu nie wywalenia w kosmos silnika jak pominiemy tematy sprawności otoczenia słupka to 3/4 sukcesu będzie w rękach strojeniowca.
Dosyć sporo czasu jeździłem (upalałem) e9 na seryjnym silniku w secie 500km/550nm silnikowa seria w 100%.
Zrobiłbym wydech 2,75 lub coś zbliżonego wystroił ma coś około 350-370km /450-500nm i olał temat bo potem już jest walka z wiatrakami.
ledziu
 
Posty: 302
Dostał piw: 28
Województwo: Mazowieckie
Góra

EVO III by bina

Postprzez bina » 11 lis 2018, o 14:21

Dokładnie jak piszesz robię pompę i wydech i coś mocy podniesiemy. Stroiciel wie że auto ma być bezawaryjne służy jako daily i nie muszę mieć orgazmu na zlotach że mam 500 konia i 600 niuta i mam najmocniejsze evo 3 w Polsce. Mój target ma być coś podniesione ma być jak najbardziej bezawaryjnie i czy wyjdzie 320 koni czy 350 finalnie nie ma to dla mnie znaczenia bo nie upalam nim na KJS tylko służy do sprawnego latania po PL i na to co ma mocy i jak się zbiera to do wyprzedzania tira czy przeciętnej osobowej fury mi wystarcza. To że sporadycznie pojadę na tor czy jezioro to dla fanu nie dla wyniku. Bo jak coś klęknie to czasami trzeba po 3 miesiące na części czekać
EVO III, Suzuki GSR 600
bina
 
Posty: 382
Lokalizacja: Piła
Dostał piw: 105
Auto: EVO III, SUZUKI GSR
Województwo: Wielkopolskie
Góra

EVO III by bina

Postprzez ryba_84 » 12 lis 2018, o 21:26

Prawidlowe podejscie
ryba_84
Avatar użytkownika
 
Posty: 226
Lokalizacja: Lublin
Dostał piw: 36
Auto: Colt C5x 91r 2.0T
Województwo: Lubelskie
Góra

EVO III by bina

Postprzez bina » 17 lis 2018, o 21:33

paczuszka dotarła
trzeba to jeszcze podłączyć

Obrazek

Obrazek
EVO III, Suzuki GSR 600
bina
 
Posty: 382
Lokalizacja: Piła
Dostał piw: 105
Auto: EVO III, SUZUKI GSR
Województwo: Wielkopolskie
Góra

EVO III by bina

Postprzez bina » 23 sty 2019, o 02:43

Ciężkie powroty ze stolicy
ADU 7 podłączone zrobiona większość rzeczy zostały pierdoły - wykonanie NIUTON
Wymieniona pompa paliwa na DW 200 , zmieniony filtr paliwa - podziękowania kolejny raz dla całej ekipy CK CUSTOMS by STEVE
Ponowne strojenie na ulicy NIUTON

Jak dojadę do chaty to zapodam fotki
EVO III, Suzuki GSR 600
bina
 
Posty: 382
Lokalizacja: Piła
Dostał piw: 105
Auto: EVO III, SUZUKI GSR
Województwo: Wielkopolskie
Góra

EVO III by bina

Postprzez bina » 24 sty 2019, o 07:46

ADU7
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
EVO III, Suzuki GSR 600
bina
 
Posty: 382
Lokalizacja: Piła
Dostał piw: 105
Auto: EVO III, SUZUKI GSR
Województwo: Wielkopolskie
Góra

Poprzednia stronaNastępna strona

Posty: 502 • Strona 23 z 26 • 1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26

Powrót do Lancer


Powrót do Strona główna forum



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Strona główna forum
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO Forum dla graczy