Przejdź do zawartości

 
    Strona główna forum ‹ Nasze auta ‹ Archiwum aut
  • Zmień rozmiar tekstu
  • Drukuj
    • Regulamin • • • FAQ

Zielona Bejbinka

Auta, które zostały sprzedane lub zezłomowane.
Posty: 134 • Strona 1 z 7 • 1, 2, 3, 4, 5 ... 7

Zielona Bejbinka

Postprzez wikol » 21 cze 2016, o 15:08

Cześć Wam! Niektórzy już z forum mnie kojarzą, byłem stałym bywalcem spotów dolnośląskiego, niestety ten rejon umarł :( Na coltmanii jestem prawie 4 lata. Pierwszym autkiem była granatowa carisma, ta głośna :P. Natomiast pierwszego colta kupiłem rok temu 20.06.2015 dla swojej narzeczonej(wtedy jeszcze dziewczyny)- to właśnie ona nadała taki pseudonim coltowi :P, którą też poznałem przez to forum na spocie 20.07.2013(coś ten 20sty jest szczęśliwy dla mnie 8-)) i z tego miejsca ją pozdrawiam :). W tym czasie, gdy go kupiłem ona robiła jeszcze prawo jazdy no i coltem jeździłem ja, suma sumarum przejechała się nim tylko kilka razy, no ale trudno :P. Byliśmy zmuszeni go sprzedać i tak po roku czasu dokładnie 20.06.2016, czyli wczoraj kupiłem colta(wcześniej już miałem kilka coltów, ale jakoś długo się z nimi nie zaprzyjaźniałem) z którym planuję dłuższą przyszłość. Ten jest naprawdę zadbany i ma ładny lakier. Okazało się, że 1wszym właścicielem w PL był tomchuck(pozdrowionka ;)), a ja go kupiłem od jego kolegi. Dobra, dosyć tej mojej historii, przejdźmy do rzeczy. Pacjent: 1.6 wersja GLX bez klimy, czyli el. lusterka, el. szyby, światła przeciwmgielne, 4 poduchy, centralny zamek(na pilota :)), wspomaganie kiery. Oprócz tego zostały przyciemnione wszystkie szyby, nigdy wcześniej nie miałem przednich przyciemnionych i powiem szczerze, że się jedzie przyjemnie, tylko ciekawe co na to policja :P. Do tego jest Remus, który cicho, ale przyjemnie mruczy, radyjko JVC z CD i USB, przyciemnione przednie lampy i ładnie pomalowane alufelgi. Do tej pory uważałem że czarny to najlepszy kolor dla colta, ale po umyciu tego chyba zmieniam zdanie :P Lakier naprawdę zadbany, aczkolwiek mała korekta mu nie zaszkodzi :). Do zrobienia jest lewe nadkole, prawe powoli też już powoli się odzywa, nie działa tylna wycieraczka i pali się kontrolka ABSu. Reszta jest w porządku. Wrażenia z jazdy bardzo fajne tym bardziej, że przesiadłem się z 1.3, spalanie podobne, a dynamika dużo lepsza. Colcik ma gaz, który dla mnie jest niezbędny z uwagi na pokonywane przeze mnie kilometry. W najbliższym czasie planuje wymienić rozrząd. W trochę dalszej przyszłości planuję zrobić te nadkola, zapewne jakieś car audio, bo bez tego ani rusz :P no i dbać o niego, aby jeździł jak najdłużej. Bo przecież to colt i coltmania sprawiła, że poznałem miłość swojego życia :).

Fotki:
martwe linki
Obrazek
Obrazek

W towarzystwie Ryśka i maika
martwe linki
Wykres od poprzedniego właściciela:
Obrazek
"Life is simple. You make choices and you don't look back"
Moja zielona bejbinka CJ4A 1.8 DOHC SWAP
wikol
Moderator regionu
Moderator regionu
Avatar użytkownika
 
Posty: 439
Lokalizacja: DW
Dostał piw: 79
Auto: Mitsubishi Lancer Evolution IX
Województwo: Dolnośląskie
Góra

Zielona Bejbinka

Postprzez omgwtf » 21 cze 2016, o 15:30

oooo fajnie ze wrocil na forum :)
http://zdjecia.net.pl - darmowy hosting zdjęć bez limitów rozmiaru i czasu przechowywania


Czarny MIVEC - 11.01.2014 - 4.04.2017
CJ4A '03 - 25.03.2017 - ...
omgwtf
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 1094
Dostał piw: 162
Auto: CJ4A '03
Województwo: Wielkopolskie
Góra

Zielona Bejbinka

Postprzez Patryk Cj0 » 21 cze 2016, o 17:18

witaj na forum ten colt juz ma tu temat to był colt tomchuck
Patryk Cj0
Moderator regionu
Moderator regionu
Avatar użytkownika
 
Posty: 1989
Lokalizacja: Gdansk
Dostał piw: 177
Auto: Colt cjo 4g93 i Volvo S60 2.0t
Województwo: Pomorskie
Góra

Zielona Bejbinka

Postprzez Stosek » 21 cze 2016, o 17:39

Piwko for you za taki sam kolor jak mój :) Piękny egzemplarz pozdrawiam :)
Na coltmanii od 26.12.2015r.
26.12.2015r. - 28.10.2017r. Mitsubishi Colt CJ1A 1.3 12V (4G13) 75KM [PB95]
28.10.2017r. - 04.02.2018r. Fiat Cinquecento Sporting 1.1 8V 55KM [PB95/LPG]
31.01.2018r. - 09.04.2018r Renault Clio I 1.2 8V 55KM [PB95]
Stosek
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 469
Lokalizacja: Kielce
Dostał piw: 26
Auto: Renault Clio I
Województwo: Świętokrzyskie
Góra

Zielona Bejbinka

Postprzez wiewiórka » 21 cze 2016, o 18:14

wikol - witaj synu marnotrwany, hehe.
Autko baaardzo fajne. Kolor też, wiadomo, "żabulcowy", hehe

Słuchaj, a może podejmiesz się roli opiekuna regionu i ruszysz spoty do przodu? Całkiem nieźle u Was to szło :)
Człowiek jest tyle wart, ile może pomóc drugiemu...

na coltmanii od 11.11.2008r.
Organizator zlotów: Topornia 2009, Topornia 2010, Topornia 2012, Topornia 2015, Topornia 2019, Topornia 2023
wiewiórka
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika
 
Posty: 3282
Lokalizacja: Warszawa-Bródno
Dostał piw: 409
Auto: colt Clou 1.6
Województwo: Mazowieckie
Góra

Zielona Bejbinka

Postprzez tomchuck » 21 cze 2016, o 22:18

Jaki piękny colt :D
Mam wielki sentyment do zielonych Cj... Na zlocie w DE widziałem dwie bardzo zadbane, fajnie zrobione zielone Cj to nie mogłem sie napatrzeć :P
No i gratuluję wyjątkowych zegarów :D
Cenię opinię ludzi, którzy swą wiedzę czerpią z pracy i doświadczenia, a nie z internetu.
Prezes FTO Club Polska
tomchuck
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Lokalizacja: Śrem
Dostał piw: 527
Auto: FTO
Województwo: Wielkopolskie
Góra

Zielona Bejbinka

Postprzez wikol » 22 cze 2016, o 01:22

wiwi napisał(a):Słuchaj, a może podejmiesz się roli opiekuna regionu i ruszysz spoty do przodu? Całkiem nieźle u Was to szło :)

To fakt spoty były przynajmniej raz w miesiącu, no a później wszystko się rozpadło ... ludzie się porozjeżdżali w swoje strony. Teraz, aby to ruszyć potrzeba świeżej krwi, codziennie we Wrocławiu trochę widzę tych coltów, no ale niestety nie mam wizytówek, żeby włożyć je za szybę :).


tomchuck napisał(a):Jaki piękny colt :D
No i gratuluję wyjątkowych zegarów :D

Dzięki :D
"Life is simple. You make choices and you don't look back"
Moja zielona bejbinka CJ4A 1.8 DOHC SWAP
wikol
Moderator regionu
Moderator regionu
Avatar użytkownika
 
Posty: 439
Lokalizacja: DW
Dostał piw: 79
Auto: Mitsubishi Lancer Evolution IX
Województwo: Dolnośląskie
Góra

Zielona Bejbinka

Postprzez eddie19 » 22 cze 2016, o 08:29

Majster, gratulacje zaręczyn i takiego Colta :D Pozdrów narzeczoną :D
Potrzebujesz porady/części do CJ0? Pisz pw. :)
Zobacz moją cudną, szarą Myszkę <3 Razem od 27.01.13 :)
Na CM od 28 stycznia 2013. :)
eddie19
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 4393
Lokalizacja: Będzin
Dostał piw: 252
Auto: Evo 7/Sky R34/kilka Coltów
Województwo: Śląskie
Góra

Zielona Bejbinka

Postprzez wikol » 22 cze 2016, o 09:11

Dzięki, pozdrowię, muszę wpaść do Was na Śląsk. Z resztą zobaczymy się na zlocie :D
"Life is simple. You make choices and you don't look back"
Moja zielona bejbinka CJ4A 1.8 DOHC SWAP
wikol
Moderator regionu
Moderator regionu
Avatar użytkownika
 
Posty: 439
Lokalizacja: DW
Dostał piw: 79
Auto: Mitsubishi Lancer Evolution IX
Województwo: Dolnośląskie
Góra

Zielona Bejbinka

Postprzez eddie19 » 22 cze 2016, o 09:29

Jak się uda to się wybiorę do Karpacza w niedzielę na zlot Mitsufan, blisko macie :D
Potrzebujesz porady/części do CJ0? Pisz pw. :)
Zobacz moją cudną, szarą Myszkę <3 Razem od 27.01.13 :)
Na CM od 28 stycznia 2013. :)
eddie19
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 4393
Lokalizacja: Będzin
Dostał piw: 252
Auto: Evo 7/Sky R34/kilka Coltów
Województwo: Śląskie
Góra

Zielona Bejbinka

Postprzez Nika » 23 cze 2016, o 09:22

Gratuluję, piękny Colt :-)
Nika and the Bandit :-)
Nika
Avatar użytkownika
 
Posty: 89
Lokalizacja: Kraków
Dostał piw: 9
Auto: CJ1A
Województwo: Małopolskie
Góra

Zielona Bejbinka

Postprzez wikol » 25 cze 2016, o 09:11

Dzięki. Rozrząd już wymieniony, żarówka w prawym stopie też... no i wycieraczka też już sprawna :). Mam go kilka dni i muszę przyznać, że żadnym coltem tak dobrze mi się nie jeździło jak tym :).
"Life is simple. You make choices and you don't look back"
Moja zielona bejbinka CJ4A 1.8 DOHC SWAP
wikol
Moderator regionu
Moderator regionu
Avatar użytkownika
 
Posty: 439
Lokalizacja: DW
Dostał piw: 79
Auto: Mitsubishi Lancer Evolution IX
Województwo: Dolnośląskie
Góra

Zielona Bejbinka

Postprzez Rysiek » 26 cze 2016, o 13:29

Ej piękny jest. Szkoda że na żywo nie mogę go obejrzeć puki co. Bo wtedy z lotniska to za dużo po ciemku nie widziałem.
Może brexit zbliży ekipę dolnośląska heh.

No ale przynajmniej mój kotlet samotny nie jest ma inne Colty do towarzystwa pod moją nieobecność :-)

Życzę modów i turbo :-D
Ps. Linki umarły
Rysiek
Avatar użytkownika
 
Posty: 567
Lokalizacja: Miasto Stumostów
Dostał piw: 49
Auto: CJ5A 4g93 SOHC
Województwo: Dolnośląskie
Góra

Zielona Bejbinka

Postprzez wikol » 26 cze 2016, o 14:54

Hehe Rysiek wtedy co z lotniska to był inny, czarny colt, ten jest w dużo lepszym i ładniejszym stanie ;)
I ten jest 1.6 ;)
"Life is simple. You make choices and you don't look back"
Moja zielona bejbinka CJ4A 1.8 DOHC SWAP
wikol
Moderator regionu
Moderator regionu
Avatar użytkownika
 
Posty: 439
Lokalizacja: DW
Dostał piw: 79
Auto: Mitsubishi Lancer Evolution IX
Województwo: Dolnośląskie
Góra

Zielona Bejbinka

Postprzez wikol » 8 lip 2016, o 21:18

Udało mi się wyrównać poziom w bagażniku za pomocą płyty OSB i przy okazji zrobiłem mały tutorial
Obrazek
"Life is simple. You make choices and you don't look back"
Moja zielona bejbinka CJ4A 1.8 DOHC SWAP
wikol
Moderator regionu
Moderator regionu
Avatar użytkownika
 
Posty: 439
Lokalizacja: DW
Dostał piw: 79
Auto: Mitsubishi Lancer Evolution IX
Województwo: Dolnośląskie
Góra

Zielona Bejbinka

Postprzez Stosek » 9 lip 2016, o 04:41

Tez musze chyba to zrobic bo mnie ten brzuszek denerwuje :D
Na coltmanii od 26.12.2015r.
26.12.2015r. - 28.10.2017r. Mitsubishi Colt CJ1A 1.3 12V (4G13) 75KM [PB95]
28.10.2017r. - 04.02.2018r. Fiat Cinquecento Sporting 1.1 8V 55KM [PB95/LPG]
31.01.2018r. - 09.04.2018r Renault Clio I 1.2 8V 55KM [PB95]
Stosek
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 469
Lokalizacja: Kielce
Dostał piw: 26
Auto: Renault Clio I
Województwo: Świętokrzyskie
Góra

Zielona Bejbinka

Postprzez wikol » 10 lip 2016, o 15:53

Myju myju, pod maską było baaaardzo brudno, niestety nie mam zdjęcia przed, ale wrzucam efekt po
Obrazek
Obrazek
"Life is simple. You make choices and you don't look back"
Moja zielona bejbinka CJ4A 1.8 DOHC SWAP
wikol
Moderator regionu
Moderator regionu
Avatar użytkownika
 
Posty: 439
Lokalizacja: DW
Dostał piw: 79
Auto: Mitsubishi Lancer Evolution IX
Województwo: Dolnośląskie
Góra

Zielona Bejbinka

Postprzez wikol » 24 sie 2016, o 14:15

Po zlocie pora na update:
A więc zacznę od początku jak wyglądały przygotowania do zlotu:

Blacharka wymagała poprawek. Rdza została zlikwidowana i aby nie było widać różnic w odcieniach lewa i prawa strona auta została cała pomalowana. Niestety lakiernik się nie popisał i z bliska widać kilka niedociągnięć.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Postanowiłem zmienić car audio. Ten element zawsze sprawia mi satysfakcję, a jeszcze większą gdy za pierwszym razem po podłączeniu wszystkich kabelków odpalasz radio i wszystko gra tak jak powinno grać. Gdy auto stało u lakiernika (bagatela prawie miesiąc!!) zająłem się budową słupków pod tweetery, zamocowaniem wzmacniacza, oraz zabudową subwoofera.

Wycięcie pierścieni z MDFu pod tweetery. Niestety pod ręką była tylko wyrzynarka.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Efekt końcowy. Wizualnie jest do poprawy, szpachla okazała się zbędna. 2-3 warstwy żywicy wystarcza w zupełności.
Obrazek
Poprzedni właściciel (znajomy tomchucka) widać, że nie dbał o to auto i po wyjęciu tylnej kanapy oraz boczków było mnóstwo brudu, wręcz błota.
Obrazek
Obudowa jest zaprojektowana pod Audi A3, ale po małych przeróbkach plastiku wpasowała się do Colta ;).
Obrazek
Obrazek
Początkowo chciałem, aby subwoofer się schował we wnękę, niestety mocowanie pasa bezpieczeństwa i przewody tylnego światła przeszkadzają w tym.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Efekt końcowy. Subwoofer to Audio System HX08SQ
Obrazek
Wzmacniacz Audio System R105.4
Obrazek
Obrazek
Wygłuszenie drzwi matami STP Silver i zamontowanie głośników Audio System HX165SQ na dystansach z MDFu
Obrazek
Obrazek
I boczków drzwi GMS 02
Obrazek
Kable jakich użyłem to zestaw kabli 20mm Audio System. Do tweetrów 1.5mm2, do midbassów 2.5mm i od zwrotnicy do wzmacniacza też 2.5mm. Radio to Kenwood BT6544U. Cała budowa zajęła mi około 3 pełnych dni roboczych. Głównie zależało mi na tym, aby wszystkie kable były niewidoczne, a cała reszta nie przeszkadzała w codziennym użytkowaniu samochodu.
Obrazek
Następnym ruchem był montaż felg i eibachów. Miał być gwint, ale w sumie się ciesze, że go nie ma :). Felgi to OZ Superturismo GT pomalowane proszkowo. Parametry to 17" 7J ET42.
Obrazek
Przed.
Obrazek
Po. Dużo nie siadło, ale auto lepiej się prowadzi i o to chodziło!
Obrazek
W drodze na zlot z pełnym bagażnikiem.
Obrazek
Auto przed samym zlotem zostało wyglinkowane, wypolerowane środkiem Autobrite Cherry Glaze i zabezpieczone woskiem Collinite 476s. Hydrofobowość jest teraz niesamowita i mycie auta sprawia mega przyjemność ;)
Na zlocie udało się jeszcze zamontować owiewki.
Obrazek
Kilka fotek ze zlotu:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dziękuję wszystkim tym, którzy docenili moją pracę włożoną w przygotowania colta i zagłosowali na mnie ;).
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obecnie auto prezentuje się tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Następnym krokiem będzie swap silnika na 1.8 DOHC z Carismy MSX oraz założenie lepszych hamulców.
"Life is simple. You make choices and you don't look back"
Moja zielona bejbinka CJ4A 1.8 DOHC SWAP
wikol
Moderator regionu
Moderator regionu
Avatar użytkownika
 
Posty: 439
Lokalizacja: DW
Dostał piw: 79
Auto: Mitsubishi Lancer Evolution IX
Województwo: Dolnośląskie
Góra

Zielona Bejbinka

Postprzez Patryk Cj0 » 24 sie 2016, o 17:51

a masz juz silnik msx ?
Patryk Cj0
Moderator regionu
Moderator regionu
Avatar użytkownika
 
Posty: 1989
Lokalizacja: Gdansk
Dostał piw: 177
Auto: Colt cjo 4g93 i Volvo S60 2.0t
Województwo: Pomorskie
Góra

Zielona Bejbinka

Postprzez wikol » 24 sie 2016, o 18:00

Tak jest już wyciągnięty i niedługo pojawi się w colcie.
"Life is simple. You make choices and you don't look back"
Moja zielona bejbinka CJ4A 1.8 DOHC SWAP
wikol
Moderator regionu
Moderator regionu
Avatar użytkownika
 
Posty: 439
Lokalizacja: DW
Dostał piw: 79
Auto: Mitsubishi Lancer Evolution IX
Województwo: Dolnośląskie
Góra

Następna strona

Posty: 134 • Strona 1 z 7 • 1, 2, 3, 4, 5 ... 7

Powrót do Archiwum aut


Powrót do Strona główna forum



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Strona główna forum
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO Forum dla graczy