Przejdź do zawartości

 
    Strona główna forum ‹ Nasze auta ‹ Archiwum aut
  • Zmień rozmiar tekstu
  • Drukuj
    • Regulamin • • • FAQ

Colt CJ5A Ryśka

Auta, które zostały sprzedane lub zezłomowane.
Posty: 414 • Strona 19 z 21 • 1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21

Colt CJ5A Ryśka

Postprzez ludinho1 » 8 cze 2016, o 07:59

czyli masz kolektor cari , kolano 1.6 i dalej już wszystko 1.3 bez kata i bez plecionki ?. check ci nie bije bez kata ?. kurde włąśnie nie wiem co z tym katalizatorem zrobić . czy go zostawić czy nie ?. cholercia motyla noga :D
Posiadam części do CJ0 - https://web.facebook.com/Ludinho1Coltmania/
Naprawiam elektrykę CJ0 - potrzebny-spec/elektryk-colt-warszawa-i-okolice-t7475.html
ludinho1
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 3249
Lokalizacja: Warszawa-WJ-WPR
Dostał piw: 391
Auto: Volvo V50- Kangoo 2-Mazda 5
Województwo: Mazowieckie
Góra

Colt CJ5A Ryśka

Postprzez Rysiek » 8 cze 2016, o 14:12

Tak jak napisałeś.
Nie mam checka, żadnego problemu nie mam.
Spalanie w normie jak na 4bary ciśnienia na listwie :-P
Rysiek
Avatar użytkownika
 
Posty: 567
Lokalizacja: Miasto Stumostów
Dostał piw: 49
Auto: CJ5A 4g93 SOHC
Województwo: Dolnośląskie
Góra

Colt CJ5A Ryśka

Postprzez Rysiek » 25 paź 2016, o 18:38

Elo!!
Czas na updejta, bo niestety żyjemy z Coltem w separacji.
Ja na wyspach a Colt w Polsce, ale to nie znaczy że dalej go nie modzę... Po prostu wszystko dzieje się wolniej.

Bardziej chodzi o updejta zdjęciowego:

Najpierw fota ze spota:
Obrazek

1. Silnik - Colta cały czas szykuję pod turbo.
Przeniesiony akumulator, co by wolny dolot mieć.
Nowa wiązka z cewkami (miałem dość poprawiania co chwile aparatu zapłonowego no i nie oferował duzo regulacji na przyszłośc) komputer tymczasowy 1.6 (będzie docelowo 1.8 + Det3 + dolot + wtryski) tak wiec autko straciło nieco pazur po tej operacji, ale jak tylko det wleci zapłon zostanie wyregulowany odpowiednio :)

+ skrzynia F5M42-1-F8A2, już o niej pisałem ale teraz przetestowana:
zamyka licznik i 230km/h na Niemieckim autobahnie osiąga :) nie wiem, czy więcej bo musiałem hamować.
Za to nadal bieg 1 i 2 odpowiednio krótki :) 150km\h to teraz optymalna prędkość przelotowa na trasach

obecnie wydech jest decat, więc jest nieco lepiej niż było z katem. Trochę głośniej, ale naprawdę dobrego wyniku oczekuję dopiero po wymianie całego wydechu. To nadal 1.3 z kolankiem 1.6.

Obrazek

Obrazek

Jakaś pipa na osiedlowym parkingu wjechała mi w Colta kiedy czekał na mnie grzecznie w kraju, i mam teraz pogiętą przednia rejestrację oraz mocowanie. (Oby zgubiła korbowody!)

3. zmiany w kokpicie, mianowicie gajgery z Lancera Evo 4
(instalacja mocno przyszłościowa u mnie :) )
Obrazek

Obrazek


4.Jak już pisałem kiedyś tam, udało się zamontować tylne tarcze, efekt wizualny na plus efekt hamowania na lekki minus, z tym że mnie tutaj obecnie interesuje montaż rękawa na odseparowanych zaciskach, więc wynikami się nie przejmuję. Tym bardziej że tarcze które dałem wołają o wymianę, a wiec wynik nie do końca obiektywny.
Chlapacze też wleciały.

Obrazek


5.Tak to wygląda obecnie w bagażniku:
akumulator został zamontowany na specjalnie wyspawanym podeście, rozwiązanie o tyle tymczasowe że kiedyś schowam go w specjalnej wnęce obok podłużnicy. Kabel o słusznym przekroju plus specjalny łódkowy bezpiecznik automatyczny, oraz łódkowy batterybox na akumulator. Wszystko dla bezpieczeństwa. (pomysł generalnie wzięty z forów o jachtach lódkach etc)
Tak wiem, cieknie mi z lamp, muszę to ogarnąć na dniach...
Najważniejsze że podłużnice są zrekonstruowane i zdrowe, a podwozie zabezpieczone.

Generalnie z tyłu będzie to wyglądało lepiej, ale to wszystko czeka na blacharza i jeszcze parę niespodzianek się tu pojawi ale to napiszę na wiosnę (miedzy innymi rollbar)

Obrazek


Obrazek

6.|A tak mu się wygląda obecnie w całości i na zimówkach:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pewnie nikt nie lubi sajensfikszyn szczególnie tutaj na forum, ale konsekwentnie realizuje plan colcisława tak więc moge napisać mniej więcej jakie będą najbliższe planowane mody:

turbo + wydech
kolor zewnętrze jak i wewnątrz
poszerzenia z ABS
rollbar + wzmocnienia i obspawanie budy
jeszcze większe heble, (pod moc 200+) plus felgi 16"
przydało by sie jakieś kubły ogarnąć najlepiej z evo
i coś ekstra ale to za jakiś czas napiszę ^^
Ostatnio edytowano 26 paź 2016, o 11:32 przez Rysiek, łącznie edytowano 14 razy
Rysiek
Avatar użytkownika
 
Posty: 567
Lokalizacja: Miasto Stumostów
Dostał piw: 49
Auto: CJ5A 4g93 SOHC
Województwo: Dolnośląskie
Góra

Colt CJ5A Ryśka

Postprzez wikol » 25 paź 2016, o 19:04

To jeszcze ja coś wrzucę :) Następnym razem zrobimy jakąś sesję w dzień.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Life is simple. You make choices and you don't look back"
Moja zielona bejbinka CJ4A 1.8 DOHC SWAP
wikol
Moderator regionu
Moderator regionu
Avatar użytkownika
 
Posty: 439
Lokalizacja: DW
Dostał piw: 79
Auto: Mitsubishi Lancer Evolution IX
Województwo: Dolnośląskie
Góra

Colt CJ5A Ryśka

Postprzez ludinho1 » 25 paź 2016, o 19:16

Rysiek gratuluję , bo zrobiłeś zajeeeebistego colta :) . Jedynie te klaksony wieją odpustem a oprócz tego to mega kosior :)
Posiadam części do CJ0 - https://web.facebook.com/Ludinho1Coltmania/
Naprawiam elektrykę CJ0 - potrzebny-spec/elektryk-colt-warszawa-i-okolice-t7475.html
ludinho1
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 3249
Lokalizacja: Warszawa-WJ-WPR
Dostał piw: 391
Auto: Volvo V50- Kangoo 2-Mazda 5
Województwo: Mazowieckie
Góra

Colt CJ5A Ryśka

Postprzez Rysiek » 25 paź 2016, o 19:16

I bardzo dobrze, bo Wikol jest sto razy lepszym fotografem ode mnie.

PS.
Nie zrobiliśmy żadnej fotki od tyłu
A jak dla mnie na chlapaczach wygląda sto razy lepiej niż na dokładce, no i szyba czysta w deszczu...

PS.2 Ludi Dzięki! A mi te tity sie w**j podobają :D
Może ewentualnie dam je w jakiś bardziej stonowany kolor.
Rysiek
Avatar użytkownika
 
Posty: 567
Lokalizacja: Miasto Stumostów
Dostał piw: 49
Auto: CJ5A 4g93 SOHC
Województwo: Dolnośląskie
Góra

Colt CJ5A Ryśka

Postprzez tomchuck » 25 paź 2016, o 23:10

Nie wiem dlaczego ale jakoś silnik r4 bardziej mi pasuje do colta niż V-ka :)
Był może jakiś sprint na tym spocie? :D jestem ciekaw porównania sohc-dohc

A co do titadełek to mi też się podobają :)
Cenię opinię ludzi, którzy swą wiedzę czerpią z pracy i doświadczenia, a nie z internetu.
Prezes FTO Club Polska
tomchuck
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Lokalizacja: Śrem
Dostał piw: 527
Auto: FTO
Województwo: Wielkopolskie
Góra

Colt CJ5A Ryśka

Postprzez Rysiek » 25 paź 2016, o 23:39

Tomchuck sprint był, na zamkniętym torze ofkors.
Ale musimy powtórzyć.

Ponieważ nie miałem obrotomierza jeszcze. Bo ten z 1.3 nie banglal z wiązka 1.6
Więc przeciagalem biegi na odcince.

Ale sohc miał lepsze starty dohc generalnie wygrywał sprint. Się obczai jeszcze :-)
Rysiek
Avatar użytkownika
 
Posty: 567
Lokalizacja: Miasto Stumostów
Dostał piw: 49
Auto: CJ5A 4g93 SOHC
Województwo: Dolnośląskie
Góra

Colt CJ5A Ryśka

Postprzez wikol » 26 paź 2016, o 06:52

tomchuck napisał(a):Był może jakiś sprint na tym spocie? :D jestem ciekaw porównania sohc-dohc

Sprint był, aczkolwiek warunki pogodowe nie pozwalają, aby on był miarodajny. Ogólnie Rysiek lepiej startował(to dziwne bo mam większe koła), ale pod koniec obrotów widać, że konie wygrywają ;) Powtórzymy to jak będzie pogoda i wtedy się pochwalimy wynikiem.
"Life is simple. You make choices and you don't look back"
Moja zielona bejbinka CJ4A 1.8 DOHC SWAP
wikol
Moderator regionu
Moderator regionu
Avatar użytkownika
 
Posty: 439
Lokalizacja: DW
Dostał piw: 79
Auto: Mitsubishi Lancer Evolution IX
Województwo: Dolnośląskie
Góra

Colt CJ5A Ryśka

Postprzez FTOrek » 27 paź 2016, o 17:02

Fajnie ,ze coś się dzieje w naszym regionie.Tak trzymać.
FTOrek
Avatar użytkownika
 
Posty: 192
Lokalizacja: Malczyce
Dostał piw: 29
Auto: Space RunnerM
Góra

Colt CJ5A Ryśka

Postprzez jabberkonto » 27 paź 2016, o 19:34

Mniejsze kolo jest często dużo lżejsze, a to daje dużo jeśli chodzi o przyspieszenie. Miałem kiedyś w swoim GTI 16stki z Ibizy cupry. Wyglądały super ale auto przyspieszalo gorzej niż na orginalnych felgach GTI.
jabberkonto
 
Posty: 796
Dostał piw: 74
Auto: Colt CAO 4wd 4g63t
Województwo: Pomorskie
Góra

Colt CJ5A Ryśka

Postprzez bina » 27 paź 2016, o 21:34

dokładnie na mniejszym kole lepiej przyśpieszy zależy jeszcze jaka opona jest założona czy wąska czy walec czy do danej mocy opona nie zerwie przyczepności w wyścigach 1/4 mili można wiele doświadczenia podpatrzeć choć mnie ćwiartka nigdy nie rajcowała. Jeszcze mega znaczenie ma waga auta.

Mi Evo na oryginalnych felach 15 cali (lekkie)i opona szeroka 195 lepiej się odpychało niż teraz na felgach 17 cali i oponie 205. Teraz lepiej się trzyma w zakrętach
EVO III, Suzuki GSR 600
bina
 
Posty: 382
Lokalizacja: Piła
Dostał piw: 105
Auto: EVO III, SUZUKI GSR
Województwo: Wielkopolskie
Góra

Colt CJ5A Ryśka

Postprzez Rysiek » 2 lis 2016, o 11:36

Kto zgadnie co tu ztunerowałem :D ??

i nie nie chodzi mi o zimówki :P

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 2 lis 2016, o 20:15 przez Rysiek, łącznie edytowano 6 razy
Rysiek
Avatar użytkownika
 
Posty: 567
Lokalizacja: Miasto Stumostów
Dostał piw: 49
Auto: CJ5A 4g93 SOHC
Województwo: Dolnośląskie
Góra

Colt CJ5A Ryśka

Postprzez *MysterY* » 2 lis 2016, o 11:48

Te hoodcośtam? No te takie podkładki żeby maska wystawała?
Obrazek
*MysterY*
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 341
Lokalizacja: Łódź
Dostał piw: 21
Auto: Colt Cj4A ClouSport
Województwo: Łódzkie
Góra

Colt CJ5A Ryśka

Postprzez Rysiek » 2 lis 2016, o 11:52

tak jest :) hoodspacery od skunksa

leżały u mnie chyba już drugi sezon w garażu, czas był na montaż w końcu :P
Rysiek
Avatar użytkownika
 
Posty: 567
Lokalizacja: Miasto Stumostów
Dostał piw: 49
Auto: CJ5A 4g93 SOHC
Województwo: Dolnośląskie
Góra

Colt CJ5A Ryśka

Postprzez *MysterY* » 2 lis 2016, o 12:08

Ha! Co wygrałem? :D Talon na k... i balon? :lol:
Obrazek
*MysterY*
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 341
Lokalizacja: Łódź
Dostał piw: 21
Auto: Colt Cj4A ClouSport
Województwo: Łódzkie
Góra

Colt CJ5A Ryśka

Postprzez Rysiek » 2 lis 2016, o 19:43

Czy tylko mi się zdjęcia nie wyświetlaja za każdym razem?
Rysiek
Avatar użytkownika
 
Posty: 567
Lokalizacja: Miasto Stumostów
Dostał piw: 49
Auto: CJ5A 4g93 SOHC
Województwo: Dolnośląskie
Góra

Colt CJ5A Ryśka

Postprzez Patryk Cj0 » 2 lis 2016, o 19:44

foty nie działają
Patryk Cj0
Moderator regionu
Moderator regionu
Avatar użytkownika
 
Posty: 1989
Lokalizacja: Gdansk
Dostał piw: 177
Auto: Colt cjo 4g93 i Volvo S60 2.0t
Województwo: Pomorskie
Góra

Colt CJ5A Ryśka

Postprzez Rysiek » 2 lis 2016, o 19:58

Właśnie tak mi się wydawało raz się lądują raz nie

edyta:
zmieniłem hosting

Jak mi jakiś admin da możliwość to zmienię hosting fot z poprzedniego posta jeszcze

dajcie znać czy poza postem z 25.10. jest jeszcze jakiś problem z fotami, bo od początku używałem picasy a teraz juz nie ma tego programu wiec "zdjecia google" - mogą nie działać tak samo
Rysiek
Avatar użytkownika
 
Posty: 567
Lokalizacja: Miasto Stumostów
Dostał piw: 49
Auto: CJ5A 4g93 SOHC
Województwo: Dolnośląskie
Góra

Colt CJ5A Ryśka

Postprzez *MysterY* » 3 lis 2016, o 11:26

mi z 25.10 w ogóle nie działają :/
Obrazek
*MysterY*
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 341
Lokalizacja: Łódź
Dostał piw: 21
Auto: Colt Cj4A ClouSport
Województwo: Łódzkie
Góra

Poprzednia stronaNastępna strona

Posty: 414 • Strona 19 z 21 • 1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21

Powrót do Archiwum aut


Powrót do Strona główna forum



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], CommonCrawl [Bot] i 0 gości

  • Strona główna forum
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO Forum dla graczy