czyli masz kolektor cari , kolano 1.6 i dalej już wszystko 1.3 bez kata i bez plecionki ?. check ci nie bije bez kata ?. kurde włąśnie nie wiem co z tym katalizatorem zrobić . czy go zostawić czy nie ?. cholercia motyla noga
Elo!! Czas na updejta, bo niestety żyjemy z Coltem w separacji. Ja na wyspach a Colt w Polsce, ale to nie znaczy że dalej go nie modzę... Po prostu wszystko dzieje się wolniej.
Bardziej chodzi o updejta zdjęciowego:
Najpierw fota ze spota:
1. Silnik - Colta cały czas szykuję pod turbo. Przeniesiony akumulator, co by wolny dolot mieć. Nowa wiązka z cewkami (miałem dość poprawiania co chwile aparatu zapłonowego no i nie oferował duzo regulacji na przyszłośc) komputer tymczasowy 1.6 (będzie docelowo 1.8 + Det3 + dolot + wtryski) tak wiec autko straciło nieco pazur po tej operacji, ale jak tylko det wleci zapłon zostanie wyregulowany odpowiednio
+ skrzynia F5M42-1-F8A2, już o niej pisałem ale teraz przetestowana: zamyka licznik i 230km/h na Niemieckim autobahnie osiąga nie wiem, czy więcej bo musiałem hamować. Za to nadal bieg 1 i 2 odpowiednio krótki 150km\h to teraz optymalna prędkość przelotowa na trasach
obecnie wydech jest decat, więc jest nieco lepiej niż było z katem. Trochę głośniej, ale naprawdę dobrego wyniku oczekuję dopiero po wymianie całego wydechu. To nadal 1.3 z kolankiem 1.6.
Jakaś pipa na osiedlowym parkingu wjechała mi w Colta kiedy czekał na mnie grzecznie w kraju, i mam teraz pogiętą przednia rejestrację oraz mocowanie. (Oby zgubiła korbowody!)
3. zmiany w kokpicie, mianowicie gajgery z Lancera Evo 4 (instalacja mocno przyszłościowa u mnie )
4.Jak już pisałem kiedyś tam, udało się zamontować tylne tarcze, efekt wizualny na plus efekt hamowania na lekki minus, z tym że mnie tutaj obecnie interesuje montaż rękawa na odseparowanych zaciskach, więc wynikami się nie przejmuję. Tym bardziej że tarcze które dałem wołają o wymianę, a wiec wynik nie do końca obiektywny. Chlapacze też wleciały.
5.Tak to wygląda obecnie w bagażniku: akumulator został zamontowany na specjalnie wyspawanym podeście, rozwiązanie o tyle tymczasowe że kiedyś schowam go w specjalnej wnęce obok podłużnicy. Kabel o słusznym przekroju plus specjalny łódkowy bezpiecznik automatyczny, oraz łódkowy batterybox na akumulator. Wszystko dla bezpieczeństwa. (pomysł generalnie wzięty z forów o jachtach lódkach etc) Tak wiem, cieknie mi z lamp, muszę to ogarnąć na dniach... Najważniejsze że podłużnice są zrekonstruowane i zdrowe, a podwozie zabezpieczone.
Generalnie z tyłu będzie to wyglądało lepiej, ale to wszystko czeka na blacharza i jeszcze parę niespodzianek się tu pojawi ale to napiszę na wiosnę (miedzy innymi rollbar)
6.|A tak mu się wygląda obecnie w całości i na zimówkach:
Pewnie nikt nie lubi sajensfikszyn szczególnie tutaj na forum, ale konsekwentnie realizuje plan colcisława tak więc moge napisać mniej więcej jakie będą najbliższe planowane mody:
turbo + wydech kolor zewnętrze jak i wewnątrz poszerzenia z ABS rollbar + wzmocnienia i obspawanie budy jeszcze większe heble, (pod moc 200+) plus felgi 16" przydało by sie jakieś kubły ogarnąć najlepiej z evo i coś ekstra ale to za jakiś czas napiszę ^^
Ostatnio edytowano 26 paź 2016, o 11:32 przez Rysiek, łącznie edytowano 14 razy
tomchuck napisał(a):Był może jakiś sprint na tym spocie? jestem ciekaw porównania sohc-dohc
Sprint był, aczkolwiek warunki pogodowe nie pozwalają, aby on był miarodajny. Ogólnie Rysiek lepiej startował(to dziwne bo mam większe koła), ale pod koniec obrotów widać, że konie wygrywają Powtórzymy to jak będzie pogoda i wtedy się pochwalimy wynikiem.
Mniejsze kolo jest często dużo lżejsze, a to daje dużo jeśli chodzi o przyspieszenie. Miałem kiedyś w swoim GTI 16stki z Ibizy cupry. Wyglądały super ale auto przyspieszalo gorzej niż na orginalnych felgach GTI.
dokładnie na mniejszym kole lepiej przyśpieszy zależy jeszcze jaka opona jest założona czy wąska czy walec czy do danej mocy opona nie zerwie przyczepności w wyścigach 1/4 mili można wiele doświadczenia podpatrzeć choć mnie ćwiartka nigdy nie rajcowała. Jeszcze mega znaczenie ma waga auta.
Mi Evo na oryginalnych felach 15 cali (lekkie)i opona szeroka 195 lepiej się odpychało niż teraz na felgach 17 cali i oponie 205. Teraz lepiej się trzyma w zakrętach
Właśnie tak mi się wydawało raz się lądują raz nie
edyta: zmieniłem hosting
Jak mi jakiś admin da możliwość to zmienię hosting fot z poprzedniego posta jeszcze
dajcie znać czy poza postem z 25.10. jest jeszcze jakiś problem z fotami, bo od początku używałem picasy a teraz juz nie ma tego programu wiec "zdjecia google" - mogą nie działać tak samo