Przejdź do zawartości

 
    Strona główna forum ‹ Nasze auta ‹ Archiwum aut
  • Zmień rozmiar tekstu
  • Drukuj
    • Regulamin • • • FAQ

Colt CJ5A Ryśka

Auta, które zostały sprzedane lub zezłomowane.
Posty: 414 • Strona 17 z 21 • 1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21

Coltę

Postprzez eddie19 » 15 gru 2015, o 15:49

4G92 nie podejdzie ?
Potrzebujesz porady/części do CJ0? Pisz pw. :)
Zobacz moją cudną, szarą Myszkę <3 Razem od 27.01.13 :)
Na CM od 28 stycznia 2013. :)
eddie19
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 4393
Lokalizacja: Będzin
Dostał piw: 252
Auto: Evo 7/Sky R34/kilka Coltów
Województwo: Śląskie
Góra

Coltę

Postprzez Rysiek » 15 gru 2015, o 15:54

Powinna podejść kanały te same.
Rysiek
Avatar użytkownika
 
Posty: 567
Lokalizacja: Miasto Stumostów
Dostał piw: 49
Auto: CJ5A 4g93 SOHC
Województwo: Dolnośląskie
Góra

Coltę

Postprzez tomchuck » 15 gru 2015, o 15:58

Oczywiście z cyborga/asti 4g92 mivec.
Cenię opinię ludzi, którzy swą wiedzę czerpią z pracy i doświadczenia, a nie z internetu.
Prezes FTO Club Polska
tomchuck
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Lokalizacja: Śrem
Dostał piw: 527
Auto: FTO
Województwo: Wielkopolskie
Góra

Coltę

Postprzez eddie19 » 15 gru 2015, o 16:58

Wait, to jak Ty na wyspach jesteś to proszę dla mnie taką głowicę do Cari i lotkę z Borga do CJ! :D
Potrzebujesz porady/części do CJ0? Pisz pw. :)
Zobacz moją cudną, szarą Myszkę <3 Razem od 27.01.13 :)
Na CM od 28 stycznia 2013. :)
eddie19
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 4393
Lokalizacja: Będzin
Dostał piw: 252
Auto: Evo 7/Sky R34/kilka Coltów
Województwo: Śląskie
Góra

Coltę

Postprzez Patryk Cj0 » 15 gru 2015, o 20:39

a ja chce tylko lotke cyborga ;D
Patryk Cj0
Moderator regionu
Moderator regionu
Avatar użytkownika
 
Posty: 1989
Lokalizacja: Gdansk
Dostał piw: 177
Auto: Colt cjo 4g93 i Volvo S60 2.0t
Województwo: Pomorskie
Góra

Coltę

Postprzez ares_17 » 30 gru 2015, o 23:11

witam mam pytanie odnośnie silnika 1.8 SOHC bo silnik gdi ma ten sam blok co sohc czyli 4G93 chodzi mi o skrzynie biegów żeby założyć do 1.8 sohc skrzynie z gdi czy pasuje na śruby mocujące napewno tarcza sprzęgłowa jest inna frezy a jak wygląda sytuacja ze kołem zamachowym i dociskiem bo posiadam skrzynie z gdi półosie rozrusznik i poduszki silnika i skrzyni oraz belkę pod skrzynia z poduszkami samochód to carisma 1.8 sohc ?
ares_17
 
Posty: 3
Dostał piw: 0
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Góra

Coltę

Postprzez Rysiek » 31 gru 2015, o 17:23

mam rozpisane co jest u mnie z gdi co nie :( , skrzynia z gdi pasuje na 100% do bloku z 4g93 bo bloki są takie same w każdej wersji
Zamach docisk i sprzegło mam od GDI, skrzynia od silnika 4g13.
Wiec rozrusznik i półosie wejdą Tobie także, rozrusznik i półosie przecież dopasowane są do skrzyni danej.

Nie wiem o co chodzi w pytaniu na końcu bo brakło gdzieś kropki, ale tak silnik mam 1.8 sohc z Cari. poduchy z Colta 1.3 a górną z GDI

PS. chłopaki, jak znajdę źródło na lotki to czemu nie :P sam szukam czegoś konkretnego obecnie, nie wiem czy nie zrobię drugiego swapa na wiosnę/lato :D
Rysiek
Avatar użytkownika
 
Posty: 567
Lokalizacja: Miasto Stumostów
Dostał piw: 49
Auto: CJ5A 4g93 SOHC
Województwo: Dolnośląskie
Góra

Coltę

Postprzez eddie19 » 31 gru 2015, o 17:34

Rysiu, żeś się obudził z lotkami :D Sprawdź temat w tuningu optycznym :D
Potrzebujesz porady/części do CJ0? Pisz pw. :)
Zobacz moją cudną, szarą Myszkę <3 Razem od 27.01.13 :)
Na CM od 28 stycznia 2013. :)
eddie19
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 4393
Lokalizacja: Będzin
Dostał piw: 252
Auto: Evo 7/Sky R34/kilka Coltów
Województwo: Śląskie
Góra

Coltę

Postprzez Rysiek » 31 gru 2015, o 18:43

ale ja w obecnej sytuacji nie chce odlewu :)
Rysiek
Avatar użytkownika
 
Posty: 567
Lokalizacja: Miasto Stumostów
Dostał piw: 49
Auto: CJ5A 4g93 SOHC
Województwo: Dolnośląskie
Góra

Coltę

Postprzez piorun » 31 gru 2015, o 18:59

Flansza metalowa pomiędzy blokiem a skrzynią z 4g13.
piorun
Avatar użytkownika
 
Posty: 797
Lokalizacja: Ełk/Dublin
Dostał piw: 118
Auto: GSR
Województwo: Warmińsko-mazurskie
Góra

Coltę

Postprzez Rysiek » 2 sty 2016, o 00:55

Nadszedł czas na drobne poprawki układu paliwowego. Muszę to zrobić bo stara instalacja jest już zmęczona, benzyna kapie a stare przewody pękają. W dodatku ktoś kiedyś ukręcił przewód sztywny tuż za ori filtrem paliwa - zamiast odkręcić nakrętkę mocującą przewód sztywny do filtra ktoś kręcił całym filtrem aż przekręcił razem z przewodem.

Jak robiłem swap na 1.8 to udało mi się założyć nowy filtr paliwa, więc nie przejmowałem się tym zbytnio bo przewody były suche i wsio git było
Aż pękło mi to na autostradzie akurat w UK :( i pół baku 97 oktanowej zostało gdzieś tam na asfalcie...

Obrazek
Obrazek

Colt zaliczył więc lawete na obczyźnie, ale porzeźbiłem, pociąłem coś, wstawiłem miękki przewód a na to flansze i jeździ.
Niestety dalej przewody się pocą zaraz za filtrem paliwa na mocowaniu ze śrubą od sztywnego przewodu, więc teraz trzeba to porządnie zrobić, skoro wróciłem nim do PL na święta.

Chcę od razu przenieść filtr w inne bardziej dostępne miejsce. Chciałem robić ori instalacje, bo nie mam parcia na "sportowe" i kolorowe filtry paliwa, ale za dużo dzingów pochłonęło by montowanie sztywnych przewodów jak w oryginale od nowa, pod całym podwoziem, wiec postanowiłem przerobić to trochę... Przynajmniej wymiana filtra - a od teraz czyszczenie go (bo ten jest rozbieralny) nie będzie już tak kłopotliwe i nie będę się martwił już o ukręcony przewód, czy puści czy nie puści.

A jazda cały czas w oparach paliwa wewnątrz auta też średnio przyjemna była.
Jeszcze dorzucę jutro zdjęcia kaszanki jaką tam miałem odkąd kupiłem to auto :P

tak wiec zakupiłem filterek Epman Racing z metalową siateczką filtracyjną (był jeszcze jakiś papierowy do wyboru i mnie ten papier średnio przekonał) do tego sprawdzony już przewód paliwowy Gates-a (kupiłem kiedyś Fagumit i mi franca zmiękła i strzeliła) i specjalne flansze równo zaginające przewód z kołnierzem ochronnym na przewody - SGS.

Możliwe że kotlet doczeka się też nowej pompy paliwa do kompletu, bo na 4barach ciśnienia, oryginalna czasami nie ogarnia. Chyba że to była wina dziur w przewodach a nie pompy.
Ostatnio edytowano 3 sty 2016, o 12:35 przez Rysiek, łącznie edytowano 1 raz
Rysiek
Avatar użytkownika
 
Posty: 567
Lokalizacja: Miasto Stumostów
Dostał piw: 49
Auto: CJ5A 4g93 SOHC
Województwo: Dolnośląskie
Góra

Coltę

Postprzez Rysiek » 20 mar 2016, o 10:59

Dawno nic nie pisałem, mały update by się przydało zrobić. Tym razem bez zdjęć, bo nie nie mam jak.

Udało się wszystko wysterować. Za pomocą Maika oczywiście :-D
Pompa daje radę nawet na zwiększonym ciśnieniu, to problem był z przewodami starymi paliwa i aparatem zaplonowym który się zjepsuł. Krokowy już działa, nic już nie szarpie. Do tego okazało się że jedna poduszka była do wymiany. Więc czasem telepalo budą.

Colt jeździ teraz jak zły.
Dostał decata, więc trochę go odetkalem. Nie chcę jeszcze inwestować w kpl wydech bo nie wiem w która stronę będę tuningowal. Więc musi na razie starczyc.

W najbliższym czasie będzie robiony od podstaw dolot z prawdziwego zdarzenia z airboxem diy na stożku kN. Tak więc akumulator poleci do bagażnika. Przy okazji kladzenia kabli, przyda się poprowadzenie od nowa osobnego od audio.

Potem już tylko zhamować dziada. :-D

Tej wiosny muszę zrobić podłużnice więc z modami nie poszaleje na razie.
Rysiek
Avatar użytkownika
 
Posty: 567
Lokalizacja: Miasto Stumostów
Dostał piw: 49
Auto: CJ5A 4g93 SOHC
Województwo: Dolnośląskie
Góra

Coltę

Postprzez Rysiek » 7 maja 2016, o 07:32

Czasami jest tak że dużo się dzieje a mało widać:

Obrazek

Obrazek

cała nowa instalacja paliwowa, z postów wyżej
(nie kupujcie adapterów paliwa przerabiajcie ori flansze od listwy, bo adaptery to kupa które puszczają czasem)

przerobiona poduszka, żeby nie ukosowało silnika, no i mniej budą telepie.

ustawiony od nowa zapłon (wyprzedzony) plus zwiększone ciśnienie na nieco ponad 4 bary :D

nowy olej

in progress:

podłużnice i konserwa

skrzynia biegów F5M42-1-F8A2 (krótka 1 i 2 długa 5) (teraz przynajmniej zamknę licznik)

instalacja elektryczna w kole zapasowym plus batterybox (kabel 35mm2) plus bezpiecznik automatyczny 150a

dystanse maski skunk2

klaksony hella supertone na szeryfów lewego pasa :D

po wiekendzie tylne hamulce CA0 GTI które leżały u mnie dwa sezony odbieram z regeneracji :D także będzie montaż a bębny wreszcie wylecą)

dużo więcej nie będzie w tym roku, teraz szukam ogarniętego lakiernika na pomalowanie budy i instalację rollbara

prace nad dolotem CAI na razie wstrzymane, raz że do turbo jeszcze trochę czasu, a dwa że kupiłem zły airduct do zderzaka i mi nie przejdzie pod kloszem

Obrazek

Tak wiem powinienm porobić jakieś ekstra zdjęcia :P ale mi się nie chce :lol:


napisał bym coś o det3 i większych wtryskach ale te graty czekają do zimy, blacha ważniejsza
Rysiek
Avatar użytkownika
 
Posty: 567
Lokalizacja: Miasto Stumostów
Dostał piw: 49
Auto: CJ5A 4g93 SOHC
Województwo: Dolnośląskie
Góra

Coltę

Postprzez eddie19 » 7 maja 2016, o 08:45

Ile za titki dałeś? Też bym chętnie zmienił...

A z dystansami się zdziwisz, Honda ma inne śruby. Szukaj w jakimś małym wklepie ósemek z ładną główką, bo w markecie sam szajs na 13stke. :P
Potrzebujesz porady/części do CJ0? Pisz pw. :)
Zobacz moją cudną, szarą Myszkę <3 Razem od 27.01.13 :)
Na CM od 28 stycznia 2013. :)
eddie19
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 4393
Lokalizacja: Będzin
Dostał piw: 252
Auto: Evo 7/Sky R34/kilka Coltów
Województwo: Śląskie
Góra

Coltę

Postprzez Rysiek » 7 maja 2016, o 08:58

hr 10 kupuje ze sklepu ze śrubami tylko nie wiem czy pod washery podejdą jeszcze

hella za 150ziko, aktualnie przemalowuję je
Rysiek
Avatar użytkownika
 
Posty: 567
Lokalizacja: Miasto Stumostów
Dostał piw: 49
Auto: CJ5A 4g93 SOHC
Województwo: Dolnośląskie
Góra

Coltę

Postprzez eddie19 » 7 maja 2016, o 11:55

Ja podkładki z tymi śrubkami wykorzystałem do lamp :D No te klaksony kosztujo... wstrzymam się :D
Potrzebujesz porady/części do CJ0? Pisz pw. :)
Zobacz moją cudną, szarą Myszkę <3 Razem od 27.01.13 :)
Na CM od 28 stycznia 2013. :)
eddie19
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 4393
Lokalizacja: Będzin
Dostał piw: 252
Auto: Evo 7/Sky R34/kilka Coltów
Województwo: Śląskie
Góra

Coltę

Postprzez ludinho1 » 17 maja 2016, o 21:45

te majster czy ja dobrze wyczytałem że łapa pod silnik nie pasi z 1.3? przy zastosowaniu 4g93 ze skrzynią z 4g13 ? . i druga sprawa to blacha między blokiem a zamachem . dziś przymierzałem z 1.3 i trzeba 2 rzeczy zdziałać. zeszlifować jedno gniazdo śruby i przesunąć jeden otwór bo się nie pokrywa z blokiem 4g93. pytanie mam czy przesuwamy otwór w blasze czy w bloku ?
Posiadam części do CJ0 - https://web.facebook.com/Ludinho1Coltmania/
Naprawiam elektrykę CJ0 - potrzebny-spec/elektryk-colt-warszawa-i-okolice-t7475.html
ludinho1
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 3249
Lokalizacja: Warszawa-WJ-WPR
Dostał piw: 391
Auto: Volvo V50- Kangoo 2-Mazda 5
Województwo: Mazowieckie
Góra

Coltę

Postprzez Rysiek » 18 maja 2016, o 19:56

Nie pasi bo ma inne mocowanie śrub. Kwestia innego bloku. Ale to nic nie ma do skrzyni chodzi o tą górna łapę przy rozrządzie. Reszta pasi.
Co do blachy szlifujesz na równo blachę żeby była jak z 4g93 czyli gładka.

A potem przerabiasz otwór w bloku flexa albo rozwiercasz, blacha powinna podejść bo była od skrzyni więc w niej nie rozwiercasz nic więcej.

Pzdr
Rysiek
Avatar użytkownika
 
Posty: 567
Lokalizacja: Miasto Stumostów
Dostał piw: 49
Auto: CJ5A 4g93 SOHC
Województwo: Dolnośląskie
Góra

Coltę

Postprzez ludinho1 » 19 maja 2016, o 06:58

Rysiek ja pytałem o belkę pod silnikiem. przecież ona trzyma skrzynię więc pytam czy w tym zestawie 4g93 + skrzynia z 4g13 podejdzie belka z 1.3?. jedynie obawiam się że przez większy blok silnika nie podpasi ta belka z otworami w pas przedni i w sanki . górne mocowanie od rozrządu to wiem że nie podejdzie.
Posiadam części do CJ0 - https://web.facebook.com/Ludinho1Coltmania/
Naprawiam elektrykę CJ0 - potrzebny-spec/elektryk-colt-warszawa-i-okolice-t7475.html
ludinho1
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 3249
Lokalizacja: Warszawa-WJ-WPR
Dostał piw: 391
Auto: Volvo V50- Kangoo 2-Mazda 5
Województwo: Mazowieckie
Góra

Coltę

Postprzez Rysiek » 19 maja 2016, o 08:49

Belka pasuje na 100%
Rysiek
Avatar użytkownika
 
Posty: 567
Lokalizacja: Miasto Stumostów
Dostał piw: 49
Auto: CJ5A 4g93 SOHC
Województwo: Dolnośląskie
Góra

Poprzednia stronaNastępna strona

Posty: 414 • Strona 17 z 21 • 1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21

Powrót do Archiwum aut


Powrót do Strona główna forum



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: CommonCrawl [Bot] i 0 gości

  • Strona główna forum
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO Forum dla graczy